خانه / اخبار لبخند / تبلیغات / اینفوگرافی : تبلیغات چاپی در برابر تبلیغات دیجیتال

اینفوگرافی : تبلیغات چاپی در برابر تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال

همزمان با ظهور تبلیغات دیجیتال، در آمد روزنامه ها در سراسر جهان کاهش یافته است. تبلیغات دیجیتال با رشد بسیار زیادش رقیب سر سخت صنعت چاپ شده است. از نیویرک تایمز تا همشهری، تمام روزنامه با چالش روبرو شده اند. طی 7 سال گذشته، در بازار آمریکا روزنامه ها نزدیک به 4 میلیارد دلار از تبلیغات خود را از دست داده اند. همچنین پیش بینی میشود این رقم تا 2020 به 7 میلیارد دلار نیز برسد.

جنگل ها هم طرفدار تبلیغات دیجیتال هستند

از سوی دیگر تبلیغات اینترنتی روز به روز پرطرفدارتر میشود. سکه های سفارش دهندگان تبلیغات به جیب غول های کوچک و بزرگ اینترنتی ها سرازیر میشود. احتمالا جنگل ها نیز به سبب کمتر شدن قطع درختان از این اتفاق خرسند و خوشحال باشند.

به عنوان مثال درآمد شرکت گوگل از تبلیغات دیجیتال روز بروز بیشتر شده است. در همان 7 سالی که روزنامه ها 7 میلیارد دلار  از سهم تبلیغات خود را از دست می دادند. گوگل توانسته است 59 میلیارد دلار به سهم خود از این بازار اضافه کند. از افزایش موفقیت شرکت ها نمیتوانچشم پوشی کرد. اما بنظر میرسد کسب و کار های جدید و بخش بزرگی از قدیمی تر ها روزنامه ها را رها کرده اند. و به تبلیغات دیجیتال روی آورده اند.  طبق تحقیقات به عمل آمده 18 درصد از کل هزینه های تبلیغات جهان به گوگل میرسد. کارشناسان معتقدند این رشد همچنان ادامه خواهد داشت.

اینفوگرافی

برای بهتر فهمیدن سیر این تغییر و تحول در اینجا میتوانید اینفوگرافی تبلیغات دیجیتال در برابر تبلیغات چاپی را مشاهده کنید.

 

تبلیغات دیجیتال
تبلیغات دیجیتال در برابر تبلیغات چاپی

 

شما برای تبلیغات محصول یا خدمات خود کدام یک را میپسندید؟ تبلیغات دیجیتال یا تبلیغات چاپی؟ خوشحال میشویم شما را در این باره بدانیم. همچنین پیشنهاد میکنم نوشته ی دوست خوبم آریا شهدادی درباره ی داده کاوی در بازاریابی را هم بخوانید.

نویسنده ی مهمان

درباره ی ارغوان يكتا

مطلب پیشنهادی

قیمت گذاری محصول

قیمت گذاری با استفاده از 10تکنیک روانشناسی

برای قیمت گذاری محصول اصول مختلفی بیان شده است و در اینجا ما از تکنیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *