خانه / کسب و کار / بازاریابی / آموزش های بازاریابی / صفر تا صد آموزش بازاریابی دیجیتال

صفر تا صد آموزش بازاریابی دیجیتال

یادگیری و آموزش بازاریابی دیجیتال از مواردی است که بسیار هزینه بر و زمانگیر است. از طرفی دانش کم و افراد کم تجربه در این زمینه باعث می شود که شما پول زیادی را صرف کنید و در نهایت نتیجه نگیرید. استفاده از بازاریابی یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مشتری و فروش بیشتر محسوب می‌شود. اما نوعی از بازاریابی که در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم، یعنی بازاریابی دیجیتال عمر زیادی ندارد. شاید بتوان گفت عمر این بازاریابی بین 25 تا 30 سال است.

بازاریابی دیجیتال (Digital marketing) شامل تمام تلاش های بازاریابانی است که از یک دستگاه الکترونیکی یا اینترنت استفاده می کنند. شرکت ها با استفاده از کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت های خود برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده نگری استفاده می کنند. شاید شما هم ترجیح بدهید که مسئولیت بازاریابی دیجیتال خودتان را به یک آژانس تبلیغاتی بدهید. ولی بد نیست با آموزش بازاریابی دیجیتال ما کمی هم درباره این موضوع اطلاعات داشته باشید.

در این مقاله شما را با 9 قدم آموزش بازاریابی دیجیتال آشنا خواهیم کرد. با مجله اینترنتی لبخند همراه باشید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

1- ضرورت، روش ها و فرصت ها

بازاریابی دیجیتال سودآورترین سبک بازاریابی کسب‌وکارهای مدرن است که با ارائه‌ی طیف وسیعی از رویکردهای اینترنتی و فناوری دیجیتال، به شما کمک می‌کند اهداف شرکت را محقق کنید.

طبق تعریف، بازاریابی دیجیتال مجموعه‌ی کلی تلاش‌های بازاریابی آنلاین شما است و گرچه بازاریابی اینترنتی بخش عمده‌ای از این رویکرد را به خود اختصاص می‌دهد، ولی دامنه‌ی بازاریابی دیجیتال کانال‌های دیگری نظیر بیلبوردهای الکترونیکی، پیام‌های متنی، USSD و آگهی‌های دیجیتالی تلویزیونی را هم شامل می‌شود.

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

2- استراتژی

استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟ چگونه می‌توانیم با ترکیب مناسب ابزارها و کانال‌های دیجیتال، مخاطبان بیشتری جذب کنیم؟ مشتریان هدف از چه مسیرهایی به وب‌سایت ما می‌رسند؟

طبق گزارش مؤسسه‌ی تحقیقاتی بازاریابی دیجیتال اسمارت اینسایتس، ۴۶ درصد از برندها استراتژی دیجیتال خاصی برای خود تعریف نمی‌کنند و ۱۶ درصد از شرکت‌ها نیز برنامه‌های بازاریابی دیجیتال خود را با سایر فعالیت‌های بازاریابی، هماهنگ و یکپارچه‌سازی نکرده‌اند. ولی اگر شما طرح حساب‌شده‌ای نداشته باشید، چه انتظاری از رشد و نوآوری شرکت دارید؟ چگونه می‌خواهید خروجی تلاش‌هایتان را بسنجید و از گذشته‌ها درس بگیرید؟

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

3- بهینه سازی نرخ تبدیل

نرخ تبدیل یکی از مهم‌ترین عناصر بازاریابی دیجیتال است که میزان فروش و نرخ بازگشت سرمایه را به‌طور مستقیم تحت تأثیر قرار می‌دهد.

هنگامی‌که می‌خواهید کمپین بازاریابی دیجیتال خود را راه‌اندازی کنید، کافی نیست که روی صفحات فرود و افزایش ترافیک وب‌سایت متمرکز شوید. شما باید راهی پیدا کنید که این بازدیدکنندگان را به مشتریان واقعی تبدیل کنید. برخلاف آنچه در ظاهر به نظر می‌رسد، بهینه‌سازی نرخ تبدیل کار آسانی نیست و باید جزئیات آن را با آگاهی کامل پیش برد.

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

4- بازاریابی درون‌گرا و برونگرا

بازاریابی درون‌گرا یا اینباند مارکتینگ (Inbound Marketing) و بازاریابی برونگرا (Outbound Marketing)، دو سبک کاملاً متفاوت بازاریابی هستند که برای موفقیت در هرکدام، به برنامه‌ریزی و ابزارهای خاصی نیاز داریم. در این قسمت از آموزش دیجیتال مارکتینگ، مزایا و چالش‌های این دو روش را توضیح می‌دهیم و بررسی می‌کنیم که بسته به نوع کسب‌وکار، باید چه ترکیبی از استراتژی‌های درون‌گرا و برونگرا را انتخاب کنیم.

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

5- سئوی داخلی

اگر می‌خواهید در بازار رقابتی امروزی، صدای آنلاین خود را از سایرین متمایز کنید، باید کارایی وب‌سایت خود را افزایش دهید و اطمینان حاصل کنید که مخاطبان هدف، به‌راحتی به محتوای شما دسترسی پیدا می‌کنند. این امر مستلزم آن است که همیشه مبانی سئوی داخلی وب‌سایت خود را به‌روز نگه‌دارید.

در طول چند سال گذشته، قوانین سئوی داخلی دست‌خوش تغییرات زیادی شده است؛ زیرا  گوگل تلاش می‌کند «بهترین نتایج» را به کاربران ارائه دهد. حالا صفحه‌ی استاندارد نتایج جستجو، لزوماً برای لینک‌هایی که واژه‌ی جستجوشده را تیتر خود لحاظ کرده‌اند، رتبه‌ی بالاتری قائل نیست.

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

6- سئوی خارجی

سئوی خارجی سایت مجموعه‌ای از اقدامات خارج از سایت است که با هدف بهبود رتبه در صفحه‌ی نتایج موتورهای جستجو (SERPs) صورت می‌گیرد.

برای بهینه‌سازی عوامل رتبه‌بندی خارج سایت خود، باید کاری کنید که کاربران و موتورهای جستجو درک بهتری از محبوبیت و شهرت، مرتبط بودن، اعتبار و ارزشمندی وب‌سایت یا وبلاگ شما به دست آورند. در سئوی خارجی سایت (Off-page SEO یا Off-site SEO) برخلاف سئوی داخلی، دامنه‌ی فعالیت‌ها مکان‌هایی خارج از وب‌سایت خودتان است (صفحات دیگر وب‌سایت‌ها، فروم‌ها، رسانه‌های اجتماعی) که بعداً به وب‌سایت شما لینک می‌شوند یا آن را ارتقاء می‌دهند و به‌طور مؤثری کیفیت محتوای شما را تضمین می‌کنند.

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

7- آنالیز سئو سایت‌های رقیب

آنالیز سئو ی وب‌سایت‌های رقیب، به ما کمک می‌کند نقاط ضعف و قوت آن‌ها را بشناسیم و استراتژی مؤثرتری برای بهینه‌سازی سایت خود انتخاب کنیم.

تجزیه‌وتحلیل رقابتی، یکی از جوانب کلیدی مراحل ابتدایی کمپین‌های سئو است. اغلب اوقات سازمان‌ها این مرحله‌ی مهم را نادیده می‌گیرند و مستقیماً به نقشه‌برداری کلیدواژه‌ها، بهینه‌سازی محتوا و لینک سازی می‌پردازند. اما اگر بدانیم چه وب‌سایت‌هایی رقیب ما هستند و در چه جایگاهی قرار دارند، درک جامع‌تری از اهدافمان پیدا می‌کنیم و شکاف‌ها و نقاط کور وب‌سایت را برطرف می‌کنیم.
در پایان این آنالیز متوجه می‌شویم که چه وب‌سایتی در رقابت بهتر دیده شدن، برنده می‌شود، چه کلیدواژه‌هایی ارزشمندتر هستند و کدام استراتژی‌های دریافت بک لینک، بهتر کار می‌کنند. با استفاده از این نتایج می‌توانیم به سمت رشد و افزایش ترافیک وب‌سایت خود حرکت کنیم.

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

8- آنالیز کمپین‌های آنلاین

کلید موفقیت استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ، اندازه‌گیری و ارزیابی نتایج کمپین‌های آنلاین و تشخیص الگوها و روندهایی است که مسیر هدف نهایی شرکت را هموار می‌کنند.

زمانی که یک کمپین بازاریابی دیجیتال راه‌اندازی می‌کنیم، عناصر مختلفی را کنار هم قرار می‌دهیم تا به هدف مطلوب و  نهایی دست پیدا کنیم. بااین‌حال بسیاری از اوقات فراموش می‌کنیم که مهم‌ترین فاکتوری که موفقیت فعالیت‌های بازاریابی را رقم می‌زند، جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌های کمپین است.

تجزیه‌وتحلیل داده به شما کمک می‌کند بهترین کانال‌های بازدید کاربران و الگوی رفتاری آن‌ها را در وب‌سایت مشخص کنید و متوجه شوید چه صفحاتی از وب‌سایت شما، بازدیدکنندگان بیشتری دارد. همچنین متوجه می‌شوید چه صفحاتی از ترافیک کمتری برخوردارند و چگونه باید محتوای آن‌ها را با استفاده از کلیدواژه‌ها یا تصاویر، ارتقا دهید. درواقع استراتژی افزایش نرخ تبدیل، مستلزم آنالیز داده‌های کمپین بازاریابی آنلاین شما است.

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

آموزش بازاریابی دیجیتال

9- ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی، یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازاریابی دیجیتال است که در صورت اجرای صحیح، نرخ بازگشت سرمایه‌ی شما را افزایش می‌دهد.

اگر شما یک کسب‌وکار واقعی را اداره می‌کنید، ایمیل هنوز هم مهم‌ترین راه دسترسی عمومی به افرادی است که به محصولات یا خدمات شما علاقه‌مندند. درحالی‌که سایر استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال دائماً در حال تکامل‌اند، بسیاری از بازاریابان با این سؤال شخصی مواجه‌اند که آیا بازاریابی ایمیلی، هنوز کارایی دارد؟ پاسخ این سؤال با یک آمار ساده مشخص می‌شود: طبق داده‌های به‌دست‌آمده از تحقیقات موسسه‌ی Radicati، روزانه ۱۹۶ میلیارد ایمیل در جهان ارسال می‌شود که ۱۰۹ میلیارد آن، ایمیل‌های مرتبط با کسب‌وکار هستند.

به بیان ساده، ایمیل مارکتینگ یک‌راه پویا و قدرتمند برای ارتباط برقرار کردن با مردم است. به تجربیات خود فکر کنید. پیام‌های دوستان و خانواده، در کنار پیام‌هایی که از شرکت ارسال‌شده‌اند قرار دارند. بنابراین شما به مخاطبان بسیار نزدیک هستید، البته اگر اصول این استراتژی را درست رعایت کنید.بازاریابی ایمیلی، به معنی اسپم فرستادن برای مخاطبان نیست. همچنین یک یادداشت شخصی از یک دوست صمیمی هم نیست، بلکه چیزی میان این دو است. شما با ارسال اطلاعات ارزشمند و مرتبطی که مردم را به اهدافشان نزدیک می‌کند، از ایمیل به‌عنوان ابزاری مؤثر برای ساخت ارتباطات با مشترکین فعلی و مشتریان بالقوه استفاده می‌کنید.نکته: اولین اصلی که باید به یاد داشته باشید این است: محوریت ایمیل مارکتینگ، صرفاً شرکت شما نیست، بلکه مشتریان نیز هستند. اگر این قانون طلایی را در ذهن داشته باشید، مشتریان نه‌تنها ایمیل‌های شما را می‌خوانند، بلکه منتظر می‌مانند تا از شما خبری بشنوند.اگر هنوز در مورد ضرورت بازاریابی ایمیلی مردد هستید، ابتدا باید درک کنید که چرا این راهکار یکی از مهم‌ترین عناصر استراتژی نهایی بازاریابی شما است و چگونه می‌توانید از آن به شیوه‌ی مسئولانه و تأثیرگذاری استفاده کنید.

ادامه این بخش را در اینجا بخوانید.

 

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟ نظر شما درباره بازاریابی دیجیتال چیست؟ نظرتان خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

نویسنده ی مهمان

درباره ی علیرضا شفیعی پناه

25 سالمه و کارشناسی ارشد مهندسی عمران دارم. عاشق تجربه کردن کارهای جدیدم. سفر کردن و فوتبال کارهاییه که ازش لذت میبرم.

مطلب پیشنهادی

Why not use network marketing

چرا نباید از بازاریابی شبکه ای استفاده کنید ؟

بسیاری از شما در زمینه بازاریابی شبکه ای اطلاعاتی دارید اما امروز میخواهیم به شما …

یک دیدگاه

  1. سلام و درود
    اقای شفیعی پناه
    میتونم ایمیلتونو داشته باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *