خانه / پیشرفت / 100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:3- برنامه ریزی

100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:3- برنامه ریزی

هر روزِ خود را از شبِ قبل برنامه ریزی کنید

بسیار مهم است که بدانید قرار است فردا وقت خود را صرف چه کارهایی کنید. همچنین، بهتر است برنامه های مشخص برای هفتۀ پیشِ روی خود هم داشته باشید تا توسفعه فردی بهتری داشته باشید . می توانید هر جمعه، کمتر از نیم ساعت را برای برنامه ریزی هفتۀ بعد صرف کنید، و هر شب در اواخر شب، برنامۀ فردای خود را بریزید. همچنین در انتهای ماه ، برنامۀ کلیِ ماه بعد را تعریف کنید. این برنامه ریزی ها ، در راستای هدفی هستند که طرح ریزی آن در قسمت قبل شرح داده شد. به یاد داشته باشید که برایان تریسی می گوید هر دقیق های که برای برنامه ریزی صرف شود، ۱۰ دقیقه از زمان اجرا را (که به خاطر متمرکز نبودن و افکار پراکنده داشتن هدر می رود) کاهش می دهد. یعنی فقط با ۱۰ دقیقه صرف وقت شبانه برای برنامه ریزی فعالیت های روز بعد، ۱۰۰ دقیقه (حدود دو ساعت) از فردای خود را از هدر رفتن نجات می دهید و به عبارت دیگر، بازده خود را ۱۰ برابر می کنید.

نکته: آدمیزاد روبات نیست و کمتر روزی از زندگی است که طبق پیش بینی ها و برنامه های ما پیش برود. ضمناً قرار نیست که ما اسیر برنام ههای نوشت هشده توسط خودمان باشیم. اما وقتی روز خود را برنامه ریزی می کنیم، بهتر می توانیم برنامه را با توجه به امور پیش بینی نشده تغییر بدهیم، در برابر درخواس تهای دیگران  مثلاً «بیا برویم بیرون چرخی بزنیم! » قاطعانه تر می توانیم تصمیم بگیریم (چه پاسخ مثبت بدهیم چه منفی)، و از هدر دادن وقت به صورت ناخودآگاه (مثل وقت گذرانی بی حاصل در شبکه های اجتماعی) بیشتر در امان خواهیم بود. در یک کلام، هر طور که حساب کنیم، برنامه ریزی ماهانه/هفتگی/روزانه از قبل، به نفعمان است!

نویسنده ی مهمان

درباره ی آریا شهدادی

طراح سایت , وردپرس , برنامه نویس php , برنامه نویس python , متخصص سئو عاشق برنامه نویسی و مقاله نویسی هستم مشتاق به همکاری در زمینه های مختلف و در حال یادگیری و پیشرفت

مطلب پیشنهادی

Focus on an activity

100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:5- تمرکز روی یک فعالیت

هر بار تمرکز روی یک فعالیت را انجام دهید پس از اینکه پروژۀ کاری خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *