خانه / پیشرفت / 100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:5- تمرکز روی یک فعالیت

100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:5- تمرکز روی یک فعالیت

هر بار تمرکز روی یک فعالیت را انجام دهید

پس از اینکه پروژۀ کاری خود را تعریف و تعیین کردید، هر بار فقط روی یکی از فعالیت های مربوط به آن تمرکز کنید و آن را به انجام برسانید. مثلاً اگر قرار است در این گام راجع به یکی از جنبه های کسب و کار خود در گوگل جستوجو کنید، زمان کاری
خود را مشخص کنید (ابتدا و انتها)، و در تمام آن مدت فقط به همین یک کار بپردازید.

اگر در حین جستوجو، سری هم به فیسبوک و تلگرام و اینستاگرام بزنید و در این میانه ایمیلهایتان را هم چک کنید و با همکاری گرم صحبت شوید و…، ناگهان به خودتان می آیید و می بینید یک روزِ کامل کاری گذشته اما کاری که قصد انجامش را داشتید، همچنان نیمه کاره مانده است. اما زمانی که شما تمرکز روی یک فعالیت را انجام میدهید علاوه بر افزایش سرعت در انجام باعث دقت بشتر در انجام ان فعالیت نیز میشود.

یک گروه از محققان دانشگاه «یو‌سی‌ال» به دنبال یافتن دلیل این پدیده بودند و بررسی آنها نشان داد که دو حس بینایی و شنوایی از منابع عصبی مشترکی استفاده می کنند. این محدودیت سبب می شود که هنگام تمرکز روی یک فعالیت که بینایی ما را درگیر خود کرده، متوجه برخی صداها نشویم.

آنها مغز ۱۳ داوطلب را اسکن کردند و نشان دادند که درگیری مغز با فعالیت های بصری سبب کاهش امکان تحلیل صوت می شود.

این بررسی نشان داد این محدودیت در برخی افراد سبب می شود که به طور کلی بعضی صداها نشنوند. حتی اگر این صداها بلند و واضح باشند.

نکته: یک راه برای تمرکز، فراهم کردن محیطی مناسب برای تمرکز است. و برای فراهم کردن این محیط، یک راهِ خوبش این است که «همۀ گزین ههای دیگر را از دسترس خارج کنید. » مثلاً، موبایل خود را سایلنت کنید و آن را در جایی غیر از میز کارتان قرار بدهید (یا پشت و رو روی میز کار بگذارید تا notification ها یا آگا هساز یهای آن، حواستان را پرت نکند)؛ اگر با اینترنت کار ندارید، آن را قطع کنید یا سایر پنجر ههای مرورگر را ببندید؛ هدفونی روی گوشتان بگذارید و….

 

 

 

 

نویسنده ی مهمان

درباره ی آریا شهدادی

طراح سایت , وردپرس , برنامه نویس php , برنامه نویس python , متخصص سئو عاشق برنامه نویسی و مقاله نویسی هستم مشتاق به همکاری در زمینه های مختلف و در حال یادگیری و پیشرفت

مطلب پیشنهادی

Focus on one project

100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:4- تمرکز روی یک پروژه

تمرکز روی یک پروژه را انجام دهید فرصت های کسب و کار در دنیای امروز، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *