خانه / پیشرفت / 100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:8- افزایش کارایی با ورزش

100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:8- افزایش کارایی با ورزش

از قدیم گفته اند که «عقل سالم در بدن سالم است. » گاهی ممکن است به نظر برسد که صرفِ وقت برای یکی دو فعالیت ورزش ، هدر دادن اوقات مفید است و بهتر است که آن هم صرف پیش بردن کارها شود. اما بدون داشتن انرژی لازم، کارها با کیفیت خوب پیش نمی روند و خستگیِ بدنی و فکری دست به دست هم می دهند تا کارایی پایین بیاید. اما با ورزش شما توسعه فردی بیشتری خواهید داشت.

در اینترنت جستوجو کنید، با متخصصان مشورت کنید و یک برنامۀ ورزشی برای خود بچینید تا همان طور که ذهن شما دارد ورزش می کند، بدن شما هم وادار به تحرک شود. ترکیب این دو با هم، خیلی سریع تر شما را به اهدافتان می رساند.
نکته: چند حرکت بدنی را بیاموزید که مخصوص فضاهای کوچک و برای کسانی طراحی شده اند که بیشتر پشت میز و صندلی اند. آنها را به فواصل مناسب در طول روز انجام بدهید. البته برای اینکه بهانه ها برای تحرک نداشتن را از خود بگیرید، حتی اگر حوصلۀ جس توجو و یاد گرفتن حرکات نرمشی را هم ندارید حداقل هر ۶۰ تا ۹۰ دقیقه از پشت میز بلند شوید و کمی در فضای دفتر/اتاق/خانه قدم بزنید!

تحقیقات انجام شده نشان می دهند افرادی که تمرینات فیزیکی انجام می دهند، سلول های مغزی بهتری را پرورش می دهند. دانشمندان در مطالعات مؤسسه تحقیقات بیولوژیکی دریافتند موش های بالغی که تحت ورزش کردن قرار گرفته اند، سلول های جدید بسیاری را در قسمت هیپوکامپوس مغز خود (بخشی که مربوط به یادگیری و حافظه است) کسب کرده اند.

تحقیقات مختلفی بر روی ارتباط بین ورزش و مغز انجام شده است. یکی از آن‌ها نشان می‌دهد موش‌هایی که هر ب به مدت 6 هفته می‌دوند، هیپوکامپوس بزرگتری دارند و این قسمت از مغز با حافظ و یادگیری در ارتباط است. در تحقیقات دیگر ارتباط بین ورزش هوازی و رشد هیپوکامپوس وجود دارد.
همچنین در آزمایشهای مختلف مشخص شد که انجام ورزش هوازی شدید با افزایش یادگیری لغات و زمان واکنش نشان دادن مغز در ارتباط است. بعد از نیم ساعت ورزش با شدت متوسط، توانایی پردازش مغز افزایش می‌یابد. ورزش‌های هوازی و غیر هوازی بافت‌های عصبی را افزایش می‌دهند. از طرف دیگر ثابت شده که انجام حرکات ورزشی دلخواه و مورد علاقه تأثیرات چند برابر نسبت به انجام یک سری حرکات ورزشی مشخص دارد. این مطلب می تواند به این معنی باشد که راهی بیابید تا از ورزش کردن لذت ببرید ، نه این که فقط مجبور به انجام آن باشید. به این طریق هم باهوش تر می شوید و هم شادتر زندگی می کنید.

نویسنده ی مهمان

درباره ی آریا شهدادی

طراح سایت , وردپرس , برنامه نویس php , برنامه نویس python , متخصص سئو عاشق برنامه نویسی و مقاله نویسی هستم مشتاق به همکاری در زمینه های مختلف و در حال یادگیری و پیشرفت

مطلب پیشنهادی

Focus on one project

100 نکته در زمینه رشد مهارت های فردی:4- تمرکز روی یک پروژه

تمرکز روی یک پروژه را انجام دهید فرصت های کسب و کار در دنیای امروز، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *