خانه / کسب و کار / بازاریابی / داستان موفقیت برند ها / معرفی کتاب کفش باز خاطرات بنیان گذار نایکی

معرفی کتاب کفش باز خاطرات بنیان گذار نایکی

فیل نایت موسس و بنیان گذار نایکی که پانزدهمین ثروتمند دنیاست در این کتاب فوق العاده داستان خلق برند نایکی را نوشته است؛ از زندگی در خانواده ای معمولی تا خلق برند میلیارد دلاری نایکی، مسیر شگفت انگیز موسس یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان؛ مسیر تسخیر موانع و عبور از مشکلات و قدم جلو رفتن، مسیر بهتر شدن.

فارغ از اینکه چه کسب و کاری داشته باشید یا این که در چه رشته ای درس خوانده باشید، این کتاب داستان رسیدن به خواسته ها و آرزوهاست، راهنمای از هیچ به همه چیز رسیدن، راهنمای گوش دادن به صدای قلب و دویدن دنبال آرزوهاست، داستان شکست خوردن و برگشتن از عمق تاریکی شکست، داستان هدر ندادن استعداد. این کتاب نه تنها راهنمایی برای اهالی کسب و کار و مدیریت است، بلکه برای هر خواننده ای که به خود و آرزوهایش ایمان دارد خواندنی است؛ زندگی نامه ای که جنگیدن و دست نکشیدن را به ما می آموزد.

فیل نایت

از متن کتاب

هر دونده ای این را می داند. کیلومترها می دوی و می دوی، بدون آن که واقعا دلیلش را بدانی. به خودت می گویی به خاطر هدفی این کار را می کنی یا دنبال جمعیتی هستی؛ اما دلیل حقیقی دویدن تو آن است که جایگزین آن، یعنی ایستادن، تو را تا سرحد مرگ می ترساند.

به این ترتیب، در آن صبح سال 1962 به خودم گفتم، بگذار همه بگویند که ایده ات ابلهانه است… تو ادامه بده. نایست. حتا به ایستادن فکر هم نکن تا این که به آن جا برسی و فکرت را زیاد مشغول این نکن که “آن جا” کجاست. هر چه پیش آمد فقط نایست.

این پندی استثنایی، پیش گویانه و ضروری بود که به طورغیر منتظره ای موفق شدم به خودم بدهم و از خودم بگیرم. نیم قرن بعد از آن روز، اکنون بر این باورم که این بهترین و یا شاید تنها پندی است که می توانیم . باید به خود و به دیگران بدهیم.

منبع: کتاب کفش باز خاطرات بنیان گذار نایکی 
نویسنده ی مهمان

درباره ی مهتاب مناهجی

کارشناس ارشد شیمی فیزیک، مترجم، تولید کننده محتوا، تایپیست، عاشق علم و فناوری و برندینگ، سینما، ورزش، مطالعه.

مطلب پیشنهادی

جزیره کامینو

معرفی کتاب؛ جزیره کامینو نوشته ی جان گریشام

جزیره کامینو جزیره کامینو رمانی به قلم جان گریشام است که نخستین بار در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *