خانه / معرفی کتاب / معرفی کتاب؛ جزیره کامینو نوشته ی جان گریشام

معرفی کتاب؛ جزیره کامینو نوشته ی جان گریشام

جزیره کامینو

جزیره کامینو رمانی به قلم جان گریشام است که نخستین بار در سال 2017 منتشر شد. گروهی از تبهکاران، نقشه ای جسورانه را برای دزدی از کتابخانه ی دانشگاه پرینستون عملی می کنند. بر روی کتاب های ربوده شده در این سرقت نمی توان قیمت گذاشت اما دانشگاه قبلاً آن ها را به مبلغ 25میلیون دلار بیمه کرده بوده است. بروس کِیبِل، صاحب کتاب فروشیِ محبوبی در شهر سانتا روزای جزیره ی کامینو در فلوریدا است. با این حال، او سود اصلی خود را از دلالیِ کتاب های نایاب به دست می آورد و افراد بسیار اندکی از این موضوع مطلع هستند. مرسر مان، رمان نویسی جوان است که اخیراً ذهنش در نوشتن یاری اش نمی کند و شغل معلمیِ خود را نیز از دست داده است.

با پیشروی داستان، زنی زیبا و اسرارآمیز به مرسر نزدیک می شود که برای مردی حتی اسرارآمیزتر از خود کار می کند. پیشنهادی بسیار خوب و وسوسه کننده، مرسر را متقاعد می کند تا به شکلی مخفیانه به حلقه ی دوستان ادبی بروس کیبل نفوذ کند و در صورت امکان، از اسرار سر به مهر او سر دربیاورد. اما مرسر با حقایقی رو به رو می شود که هرگز فکرش را نمی کرد.

جزیره کامینو

درباره ی نویسنده جان گریشام

جان گریشام در در سال 1955 به دنیا آمد. او دومین بچه از پنج فرزند خانواده بود و در یک مزرعه ی پنبه در آرکانزاس بزرگ شد. او درباره ی دوران کودکی خود می گوید:

ما بچه ها نمی دانستیم که اوضاع خانواده مان چقدر بد بود و پول چندانی نداشتیم. اما با گذشت چند سال شرایط بهتر شد. پدرم هفت روزِ هفته را، گاهی اوقات 12 ساعت در روز، برای یک شرکت ساختمانی کار می کرد. او تمام ساعت های موجود برای اضافه کاری را کار می کرد و همین باعث شد وضع مالی خانواده بهتر شود. این باور که کار و تلاش زیاد، نتایج خوبی به دنبال دارد، در همان کودکی در همه ی ما شکل گرفت.

بخش هایی از کتاب جزیره کامینو 

 ببین ایلین من اصلا برای این کار آماده نیستم. آدم اشتباهی را پیدا کردی. خب؟ من دروغگوی افتضاحی هستم و در فریب دادن دیگران هم هیچ استعدادی ندارم. نمی توانم با لولیدن راه خودم را به زندگی بروس کیبل و نوئل بونت و باند ادبی کوچکشان باز کنم و با هر چیزی که ممکن است ارزشمند باشد، بیرون بیایم.
 هیچ وقت آدم هایی را درک نکردم که هر جور شده سعی می کنند کتابی را که دوست ندارند، به دلیلی که خدا می داند چیست، تمام کنند.

منبع: ایران کتاب

بیشتر بخوانیم:

معرفی کتاب؛ برای این لحظه متشکرم؛ خاطرات بانوی اول سابق فرانسه

نویسنده ی مهمان

درباره ی محمد فتحی

مطلب پیشنهادی

جایزه ادبی هوگو

برندگان جایزه ادبی هوگو در پنج بخش معرفی شدند

جایزه ادبی هوگو که از مهم‌ترین رویدادهای عرصه ادبیات علمی تخیلی دنیا به حساب می‌آید، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *